DRUKI/HAFTY


W szerokim zakresie naszych usług mamy także znakowanie i zdobienie odzieży. Pomożemy dobrać do Twojego wyrobu odpowiednią metodę druku czy haftu. Poniżej pokrótce przedstawiamy najpopularniejsze metody zdobienia odzieży, oraz ich wady i zalety.

Sitodruk
Jest najpopularniejszą metodą zdobienia odzieży. Jego zaletą jest możliwość nanoszenia skomplikowanych wzorów, trwałość nadruku, nasycenie i szeroka gama kolorów, brak ograniczeń co do rodzaju stosowanego materiału, krótki czas realizacji oraz niski koszt. Dzięki zastosowaniu specjalnych farb jest możliwość uzyskania efektu 3D, czy fluorescencji. Metody nie poleca się do zdobień małych ilości odzieży, ze względu na stosunkowo wysoki koszt wykonania sita służącego do druku.

Druk sublimacyjny
Polega na wydrukowaniu wzoru na specjalnym papierze, a następnie przetransferowaniu go na materiał za pomocą prasy.  Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka trwałość, możliwość uzyskania „oddychającego” nadruku i doskonałe odwzorowanie kolorów. Nadruk jest niewyczuwalny w dotyku. Doskonale nadaje się do nadruków typu all-over. Wadą metody jest jej ograniczenie do jasnych tkanin syntetycznych (100% poliester, satyna, spandex, nylon, stylon, etc.).


Druk cyfrowy  DTG
Metoda ta podobnie jak sublimacja pozwala na drukowanie bardzo komplikowanych wzorów . Wykorzystujemy w tym celu bardzo nowoczesne drukarki cyfrowe, dzięki którym możliwy jest pełno-kolorowy druk bezpośrednio na odzieży. Zaletami tej metody jest bardzo wysoka trwałość i precyzja nadruku, możliwość naniesienia na materiał bardzo złożonych obrazów, doskonałe odwzorowanie kolorów i szybkie wykonanie. Wadą jest stosunkowo wysoka cena pojedynczego wydruku, ale za to jest bardzo opłacalny przy mniejszych nakładach, gdyż nie wymaga przygotowania sita.

Haft komputerowy
Polega na automatycznym wyszyciu wzoru na materiale za pomocą zaprogramowanej hafciarki komputerowej. Zaleta tego typu zdobienia to przede wszystkim bardzo wysoka trwałość i elegancki wygląd. Możliwy jest tu efekt uwypuklenia zdobienia, tzw. 3D. Ta metoda zapewnia możliwość zdobienia na materiałach niedostępnych przy innych technikach druku, między innymi na polarze, skórach naturalnych i syntetycznych, filcach, jedwabiu. Wadą tej metody jest nieopłacalność przy małych ilościach odzieży z powodu konieczności napisania programu. Haft nie nadaje się także do nadruków na cienkich i delikatnych materiałach, które podczas procesu mogą się ściągać.


Flex i flock
To dwie podobne do siebie metody zdobienia. Polegają na wycięciu za pomocą plotera właściwego wzoru ze specjalnej folii, po czym ta wprasowywana jest w materiał. Sposób drugi pozwala na zastosowanie folii pokrytej strzyżą tekstylną, dzięki czemu nadruk jest bardzo przyjemny w dotyku. Zaletą tej metody jest możliwość realizacji nawet na niewielkiej partii odzieży. Zdobienie jest bardzo trwałe i eleganckie, wyglądem przypomina aksamit. Możliwe jest nanoszenie nadruków odblaskowych. Wadą jest ograniczona kolorystyka. Nie poleca się także do małych i skomplikowanych zdobień.

WSTECZ